Co mogą zrobić nam hakerzy?

O istnieniu zjawiska hakerstwa wie chyba każdy internauta, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, co konkretnie hakerzy mogą nam zrobić. Musimy mieć świadomość, że stanowią oni zagrożenie nie tylko dla podmiotów zbiorowych, takich jak firmy czy instytucje państwowe, ale również dla jednostek. W dzisiejszych czasach wielu z nas korzysta z bankowości internetowej, co jest oczywiście bardzo przydatną opcją, ale również czasami niebezpieczną. Hakerzy dość często atakują konta prywatnych klientów banków i czyszczą je doszczętnie.

Takie działania nie są łatwe do zrealizowania, jednak zdarzają się notorycznie. Poza tym, hakerzy są w stanie również wejść w posiadanie naszych danych osobowych i wykorzystać je do swoich celów. Przykładów można tutaj podać dużo więcej. Każdy z nas powinien więc uważać, żeby nie stać się ofiarą hakerów.

W wielu sytuacjach możemy się przed tym chronić – uważajmy na przykład na maile, które otrzymujemy z banków czy też na strony nie cieszące się dobrą reputacją.

mobilne.mapy-navi.com.pl