Przegląd techniczny pojazdu jest obowiązkowy, bez niego żaden samochód nie może uczestniczyć w publicznym ruchu drogowym. Jednak nie tylko samo sprawdzenie techniczne pojazdu jest bardzo ważne, ale równie istotne jest dopełnienie wszelkich innych formalności. Przed rozpoczęciem przeglądu diagnosta, który go dokonuje powinien zweryfikować, czy numery identyfikacyjne pojazdu się zgadzają – czy samochód jest rzeczywiście zarejestrowany na otrzymane od właściciela dokumenty.

Diagnosta w tym celu jest więc zobowiązany do tego, aby sprawdzić tablice rejestracyjne pojazdu a także numery VIN znajdujące się na karoserii oraz szybie samochodowej. Jeżeli wszystkie numery są zgodne można przejść do właściwego badania pojazdu. W ramach przeglądu diagnosta powinien sprawdzić również to, czy auto ma na swoim wyposażeniu trójką ostrzegawczy, ważną gaśnicę oraz apteczkę.

Po tych czynnościach przechodzi się do rutynowego przeglądu – sprawdzane jest ogumienie, układ hamulcowy, kierowniczy, oświetlenie itd.

merlo ciągnik naprawa www.ginomanzares.com