Na całym świecie każdego dnia miliony ludzi oglądają filmy. Nie ma w tym nic dziwnego. Wszak kino, określane mianem X muzy, zyskało ogromną popularność. Oglądanie produkcji filmowych w kinie, w telewizji czy na komputerze lub na urządzeniach mobilnych uchodzi za jeden z najlepszych sposobów na „zabicie” wolnego czasu. Wszak ten ostatni mija zdecydowanie szybciej, kiedy zdecydujemy się na spędzić go na jakiejś aktywności. Odtwarzanie filmu nie jest może najbardziej kreatywnym zajęciem, jednakże bez wątpienia wielu osobom odpowiada i to fakt, którego nie da się podważyć.

Można szukać źródeł filmu w kategoriach artystycznego dzieła. Generalnie wraz z wynalazkiem braci Lumiere da się mówić o początkach kina. Stopniowo techniki zapisu obrazu się rozwijały, po pewnym czasie pojawiły się możliwości tworzenia filmów ze ścieżką dźwiękową. Pamiętajmy bowiem o tym, że pierwsze fabuły były całkowicie nieme. Pojawiały się jedynie napisy oddające ścieżkę dialogową, a muzykę zazwyczaj wykonywała orkiestra na żywo w trakcie seansu. Robiło to spore wrażenie na ówczesnych odbiorcach, choć dla nas stanowi egzotykę.

Technika w służbie kina Obecnie kino bazuje na nowoczesnych technologiach. Amerykanie realizują w Hollywood produkcje z ogromnym rozmachem, bazując przy tym na zaawansowanym sprzęcie. Wcale nie trzeba zbyt długo szukać, aby doświadczyć tych walorów. Każdego dnia w kinach emitowanych jest wiele filmów tego typu. Nie brak ich także w telewizji czy w internecie. Kunszt twórców współczesnego kina nie budzi wątpliwości.

Potrafią oni nie tylko tworzyć wciągające fabuły, ale też nadawać im wyjątkowej postaci, jaka przyciąga uwagę i sprawia, że nie sposób oderwać od tych obrazów oczu. Polscy filmowcy również zrobili ogromny krok do przodu. Coraz częściej polskie produkcje są realizowane na bardzo wysokim, a wręcz światowym poziomie pod względem technicznym. Jeśli chodzi o fabuły, nasze dzieła zyskują coraz powszechniej uznanie w świecie. Dowodem na to są nominacje do Oskarów, a także nagrody zdobywane na ważnych międzynarodowych festiwalach. Nie trzeba zresztą długo szukać przykładów takich filmów, nawet w niedawnych latach.

Warto przyglądać się rozwojowi tej wyjątkowej dziedziny sztuki.

AMA Film Academy - szkoła filmowa brykiet drzewny www.super-box.com.pl