Każde mieszkanie ma gwarantować przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo. Te dwie rzeczy są szczególnie ważne, gdy przygotowuje się wnętrze dedykowane osobie niepełnosprawnej. W takim przypadku komfort liczy się podwójnie, a właściwe zagospodarowanie przestrzeni użytkowej zyskuje nowe znaczenie. Dodatkowym atutem może być w pobliżu serwis wózków inwalidzkich .

Z mieszkania, w którym ma swobodnie egzystować osoba o pewnej dysfunkcji, należy na samym początku usunąć wszelkie przeszkody. Do likwidacji nadadzą się progi, które mogłyby doprowadzić do upadku niewidomego lokatora bądź uniemożliwić sprawną jazdę wózkiem. W łazience należy zamontować poręcze, by niepełnosprawny mógł się ich chwycić podczas siadania bądź wstawania z miejsca.

Dużo bezpieczniejszy od wanny okaże się też prysznic, w którym powinno się jednak zamontować siedzisko, pozwalające w każdej chwili na odpoczynek. Kuchnia powinna być wyjątkowo dobrze przemyślana i funkcjonalna. Szafki należy rozmieścić w łatwo dostępnych miejscach, a blaty nie mogą posiadać ostrych kantów.

Dla osób, poruszających się na wózku, odpowiednie okażą się szerokie przejścia, by mogły w nich bez przeszkód manewrować. W sypialni natomiast warto postawić łóżko rehabilitacyjne lub, jeśli właściciel zdecyduje się na zwykłe łóżko, dołączyć do niego specjalną drabinkę.

https://www.amica.pl/produkty/lista/14-Kuchnie_wolnostojace www.tunezjajadetam.pl