Urządzanie pokoju dla dziecka nigdy nie jest proste. Kiedy ma się w domu wymagającą córkę, która marzy o własnym królestwie, gotowym do pokazania koleżankom, wyzwanie rośnie.

Jak więc stworzyć pomieszczenie, idealnie dopasowane do osobowości tej jedynej i wyjątkowej dziewczynki? Przyjęło się, że kolorem dominującym w pokoju dziewczęcym powinien być pudrowy róż. To stwierdzenie, przynajmniej obecnie, nie zawsze znajduje pokrycie w rzeczywistości.

Dziewczynki czasem wolą zupełnie inne barwy, a decydowanie się na przesadnie „cukierkowy” charakter pomieszczenia może doprowadzić do nieporozumień. Być może warto zostać przy pastelowych kolorach, jednak ich wybór na pewno trzeba skonsultować z główną zainteresowaną, czyli przyszłą mieszkanką pokoju.

Oczywiście, należy pamiętać, by dostosować wystrój pomieszczenia do wieku dziecka – co innego przecież będzie się podobać małej dziewczynce, a co innego nastolatce. Nie można też zapominać o zainteresowaniach lokatorki.

Niech ma możliwość zawieszenia na wybranej ścianie zdjęć, ważnych pamiątek czy plakatów ulubionej kapeli. Jeśli natomiast jest starsza i lubi czytać, obowiązkowo trzeba pomyśleć o miejscu na regał z książkami.

http://www.thermofloc-polska.com/ http://www.laminart.pl www.szanty.rzeszow.pl