Jakie rośliny wybrać do ogrodu na balkonie?

Ogród na balkonie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mieszkają w dużych aglomeracjach miejskich, a są z zamiłowania działkowcami i chcieliby mieć w swoim mieszkaniu choć namiastkę prawdziwego ogrodu. Balkon to dość mała przestrzeń, dlatego nie ma możliwości, by uprawiać w tym miejscu nawet miniatury drzew czy krzewów.

Ale warto posadzić w prosotokątnych donicach kwiaty i rośliny, które nie są wymagające, a będą zdobić balkon. Kupując sadzonki warto najpierw zaobserwować jakie warunki panują na balkonie.

Warto wziąć pod uwagę to czy jest to miejsce dobrze nasłonecznione, a może przez większą część dnia promienie słońca nie zaglądają na nasz balkon. Należy zastanowić się również nad tym czy jesteśmy w stanie osłonić rośliny przed wiatrem.

Warto wcześniej pomyśleć o tym, czy balkon jest zadaszony, bowiem wówczas zamiast podlewać rośliny wodą, to deszcz może nawadniać nasze kwiaty. Trzeba też mieć na uwadze to ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić na pielęgnację roślin, które zdecydujemy się posadzić.