„Król Lew” zasługuje na miano klasyki gatunku. To animowany obraz, który zdobył serca ludzi na całym świecie – zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych. Tego filmu po prostu nie można nie obejrzeć. Nie można też obejrzeć go bez emocji i wzruszeń.

„Król Lew” to historia Simby, młodego lwiątka, które traci ojca. Młody bohater nie potrafi poradzić sobie ze stratą ani z tym, iż wszyscy obwiniają go o śmierć taty. Mały Simba postanawia więc opuścić rodzinne strony. Tym samym jego wuj, czarny charakter tego filmu, obejmuje władzę.

Podczas gdy w ojczystej ziemi małego Simy dzieją się same złe rzeczy, zwierzęta giną lub uciekają, młody Simba na nowo próbuje nauczyć się szczęścia. Spotyka na swojej drodze dwójkę przyjaciół i w ich otoczeniu dorasta. Jako dorosły już Lew postanawia wrócić w rodzinne strony. Jednak to co widzi na miejscu wzbudza w nim wielki smutek i żal.

Wszędzie widzi wyłącznie zniszczenie, do którego przyczynił się jego wuj. Simba postanawia zmienić losy swoich najbliższych i ocalić ich przed całkowitym zniszczeniem.

https://www.karlik.pl/pl/tagi/jak-podlaczyc-wlacznik-swiatla rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne