W pokoju, który dzieli dwójka dzieci, warto ustawić łóżko piętrowe. Taki mebel pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni w pokoju. Jest to idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Ale czy piętrowe łóżko jest bezpieczne dla dzieci? Łóżko piętrowe będzie lepszą opcją dla dzieci starszych.

Mniejsze dzieci mogą podczas snu lub zabawy po prostu z niego spaść. Przed upadkiem chronią specjalne barierki, które montowane są na wyższym łóżku. Istotne jest także to, czy konstrukcja wytrzyma ciężar dziecka. Łóżko ma być komfortowe, ale i wytrzymałe.

Niezbędny jest trwały stelaż, który wytrzyma każde obciążenie. Ważna jest również odległość od sufitu, aby dziecko mogło swobodnie się podnosić. Standardowe łóżko piąterowe posiada drabinkę oraz barierkę. W sklepach znajdziemy także łóżka w kształcie litery L, łóżka w kształcie domku, statku, autobusu czy samochodu.

Istnieją łóżka przeznaczone dla dwójki dzieci, ale również na jednego dziecka. To pojedyncze łóżko umiejscowione jest na górze konstrukcji, a na dole znajduje się biurko, miejsce do nauki lub do zabawy.