Jeśli internet, to także porozumiewanie się ludzi między sobą. Obecnie mamy na to mnóstwo sposobów, a kolejne osiągnięcia technologii informacyjnej sprawiają, że komunikacja jest jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Na początku wymianie myśli i informacji na gruncie prywatnym lub zawodowym służyły maile. Wciąż odgrywają one wielką rolę, bo trudno znaleźć kogoś, kto nie miałby przynajmniej jednej mailowej skrzynki.

Sam e-mail też przechodzi ewolucję. Dziś niektóre usługi poczty elektronicznej pozwalają prowadzić wideo-rozmowy i konwersacje na głos. Liderem innowacji w tym zakresie jest Google Mail, czyli w skrócie Gmail. Można tam nie tylko rozmawiać z użyciem kamerki, ale nawet transmitować takie wirtualne spotkania (znane jako „hangouts”) dla innych użytkowników poprzez YouTube.

Co oprócz skrzynek mailowych pozwala ludziom rozmawiać o wszystkim, co ich interesuje? Z pewnością wymienić należy komunikatory. Zazwyczaj pozwalają na kilka różnych sposobów porozumiewania. Podstawą są wiadomości tekstowe, przypominające w trybie działania czatowanie online. Pośrednikiem nie jest jednakże strona WWW, ale odpowiednia aplikacja.

Komunikator zazwyczaj obsługuje też rozmowy wideo – doskonałym przykładem jest chociażby Skype. Na polskim gruncie szlak w tej kategorii programów przetarło Gadu-Gadu, obecnie występujące pod marką GG. Efektywną platformą do wysyłania sobie wiadomości, jak i multimedialnych rozmów na żywo jest Facebook. Portal ma wbudowany czat, system quasi-maili z obsługą załączników, a także tryb konwersacji głosowych z wykorzystaniem kamerek.

rozwiązania erp www.amhcoaching.pl