Początki komputerów osobistych

Najpierw głównie gracze mogli się na dużą skalę cieszyć pracą urządzeń komputerowych, które nie zabierały dużo miejsca i dawały spore możliwości w zakresie obrazu oraz dźwięku. Jednak komputery klasy PC dopiero miały podbić światowe rynki, w czym bardzo pomocne okazały się amerykańskie firmy technologiczne.

Generalnie informatycy amerykańscy, zaraz obok japońskich, mieli największy wkład w rozwój technologii informatycznych rozumianych szeroko – nie tylko jako gry, ale również programy o dalej idących możliwościach. Kiedy w sprzedaży zaczęły pojawiać się pierwsze komputery osobiste, podstawową bazę klientów stanowili przedsiębiorcy.

Pecety przedstawiono jako znakomite ułatwienie w pracy biurowej. Polecano je firmom, redakcjom prasowym, radiowym i telewizyjnym, urzędom publicznym i wszystkim tym, którzy pracowali z dokumentami.

Bazy danych stanowiły wówczas jedno z największych ułatwień. Dopiero z czasem projektanci dostrzegli, że prawdziwy sukces można odnieść jedynie wówczas, gdy komputer stanie się czymś w rodzaju multimedialnego centrum.