Renault Master III jest produkowany od 2010 roku przez firmę Sovab, która należy do koncernu Renault. Samochód ma bardzo nowoczesny design nadwozia oraz napęd na tylnej osi. W wersjach z tym napędem zastosowano dodatkowo wzmocnioną konstrukcję. Renault Master III podobnie jak w pierwszej generacji Mastera nosi nazwę Propulsion.

Nadal dostępne są jego poprzednie warianty czyli 2,8 t, 3,3 t i 3,5, dodatkowo ofertę uzupełniła wersja 4,5 t. Wersja 3,5 t Renault Master III jest produkowana z napędem na przednią lub tylną oś. Natomiast wersja 4,5 t występuje tylko z napędem na tylnej osi. Do napędu Renault Master III posłużył natomiast nowy silnik dCi o pojemności 2.

3 litra. Występuje w trzech wariantach mocy: 100, 125, 145 KM. W 2014 roku Renault Master III przeszedł delikatne udoskonalenia, głównie w sferze wizualnej. Po zmianie pojazd ma też zmodernizowaną atrapę chłodnicy.

W pojeździe zmieniono także silniki, które od tej pory mogą być wyposażone w jedną lub dwie turbosprężarki.

https://www.swiat-diesla.pl/pol_m_Wtryskiwacze-Bosch-CR_Mazda-19222.html http://www.danoil.pl/ Nasze Stacje Kontroli Pojazdów w Warszawie zlokalizowane są w kilku dzielnicach: Ursus, Ochota, Wawer