Werbena i pelargonia w ogrodzie na balkonie

Werbena i pelargonia to rośliny, które warto posadzić w ogrodzie na balkonie w środku miejskiej aglomeracji. Są to dość znane gatunki roślin, które bez problemów powinniśmy dostać w każdym sklepie ogrodniczym. Werbenę warto posadzić w skrzynkach balkonowych.

Należy jednak uważać na to, by solidnie przymocować skrzynki do obręczy balkonowych, by nie spadły i nie zrobimy żadnemu sąsiadowi czy przechodniowi krzywdy. Należy mieć na względzie też to, że werbenę należy systematycznie, a najlepiej codziennie podlewać, projektując nawadnianie Wrocław, trzeba pomyśleć o tym, by podczas nawadniania rośliny nadmiar wody nie spływał na balkon do sąsiada tym samym niszcząc być może jego ogród na balkonie. Pelargonia zaś to kwiat, który ma różne odmiany i w zależności od tego którą odmianę posadzimy będziemy cieszyć się kwiatami nie tylko o różnych kolorach, ale także zapachach.

I tak, pelargonia może wydawać woń owocową, ale również różaną czy korzenną, a nawet ziołową, a jej kwiaty mogą być koloru różowego, czerwonego albo pomarańczowego.

www.cmd.org.pl