Minęły czasy, gdy jedynym dobrym sposobem na kupowanie różnych rzeczy była fizyczna wizyta w sklepie. Dziś coraz więcej produktów możemy zamówić przez internet i nie ruszając się z domu dostać wszystko do ręki. Po raz kolejny przekonujemy się, jak za sprawą sieci nasze życie może stać się łatwiejsze. Trudno oszacować, ile wirtualnych sklepów działa na świecie.

Prawdopodobnie są ich miliony, a tylko w Polsce wiele tysięcy. Oferują one praktycznie cały asortyment, jaki znaleźć można w przeciętnym hipermarkecie – od żywności, środków higieny oraz chemii gospodarczej, poprzez odzież do mebli i sprzętu elektronicznego. Jeśli nawet nie zamówimy towaru online, to można skorzystać z internetu, by się nieco rozejrzeć i zapoznać z ofertą rynkową. Z pewnością kryterium przy wyborze jest cena.

Średni koszt zakupów w sieci jest relatywnie niższy aniżeli w przypadku kupowania w sklepach stacjonarnych. Wynika to z niższych nakładów na marketing i reklamę, zatrudniania mniejszej liczby personelu oraz braku lokalu, który trzeba by opłacać. Mimo to e-sprzedawca i tak wychodzi na swoje, a my możemy cieszyć się mniejszymi wydatkami. To ważne szczególnie w kontekście świąt czy urodzin.

Prezenty dla przyjaciół i najbliższych można po prostu zamówić i czekać aż przywiezie je kurier. Sklepy działające w konkretnej branży to jedno. Mamy jeszcze do dyspozycji multibranżowe serwisy aukcyjne, gdzie sprzedają tysiące firm oraz użytkowników indywidualnych. Tam dopiero można znaleźć okazyjne promocje, choć łatwiej też o naciągaczy.

systemy utrzymania ruchu azure Sii.pl https://www.comarch.pl/